Jdi na obsah Jdi na menu
 


Umělecké kovářství Valášek


Něco o mně

Umělécké kovářství nebylo vždy tím jediným povoláním, které jsem chtěl dělat, ale už od malička mě bavilo kreslit, modelovat z hlíny, dřeva a všech pro mě dostupných materiálů.V patnácti letech se mi proto umělecká kovařina jevila jako zajímavá alternativa pro budoucí život, když jsem vlastně ani nevěděl, jak vypadá výheň nebo kovadlina, a moje představa o tomto povolání byla dost mizivá.

 Tento obor se však pro mě stal už od prvního ročníku Střední průmyslové školy v Brně velkým koníčkem.Naučil jsem se tvarovat železo a pochopit tento materiál i po výtvarné stránce.Od druhého ročníku se moje znalosti zdokonalovaly na pravidelných stážích v Rakousku, kde mi předával své zkušenosti jeden z nejlepších mistrů Alfred Habbermann.

  Po maturitě jsem prošel několika dílnami a postupně si přitom budoval svoji vlastní kovárnu.V současné době se pokouším ve svojí tvorbě všechny získané zkušenosti uplatnit a konečně se prezentovat i svými vlastními návrhy.Snažím se o vysokou výtvarnou i řemeslnou kvalitu svých výrobků Zvlášť dbám na funkčnost a i u velice jednoduchých prvků se soustřeďuji na detail.

 Každému zákazníkovi nejdříve vytvořím výtvarný návrh v několika variantách, a po schválení návrhu a konečné cenové nabídky, přistoupím k realizaci.

 Pokud se vám cokoli z fotografií na těchto stránkách zalíbilo a nebo máte svoji vlastní představu, můžete mě kdykoli kontaktovat na tel.čísle nebo na mailu.Věřím, že se vám se mnou bude dobře spolupracovat a budete s mými výrobky spokojeni.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Marta Plchová - dekorační zahradní koule

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kolik stojí dekorační koule do zahrady, děkuji

Šárka Pavlasová - Nástěnné hodiny

Dobrý denPane Valášku, hledám pro náš dům nějake zajímave avšak dominantní kované hodiny,mám představuo tmavěnačernalé barvě a průměru díla klidně k 80cm.

Dům máme nový, moderní, nikde nic a chtěla bych ty hodiny do prostoru kuchyně s obývákem jako jedinný solitér.

Nemáte v hlavě nějaký nápad co s tím ?? :-)

Jsme z Hrušovan u Brna, není problém se setkat osobně.

S pozdravem Pavlasová

Pavel Valášek - Re: Nástěnné hodiny

Dobrý den,
bohužel jsem si všimnul Vaší zprávy až nyní. Pokud máte stále o hodiny zájem, zavolejte prosím na 728023868.
a můžeme zkusit něco navrhnout.

Iva - kování

Krásný den,
Chci Vám napsat, že je to nádherné co děláte.
Chci zábradlí na starý dům co renovuji, ale asi jste moc daleko.
Přeji Vám moc štěští
Je krásné co děláte. Děkuji Vám za to.

taky jsem motorkářka, 650.

Mějte se moc hezky

iva

Petr Bauer - Nabídka

Dobrý den pane Valášku. Již pár týdnů sháním uměleckého kováře. Rozsah práce, kterou bych mu chtěl zadat je trošku větší, zábradlí balkónů, květinové zábrany, zábradlí u vekovních schodů, přístřešek venkovního schodiště, kliky na 5tery dveře, dvířka na plyn a elektriku atd. Bohužel jsem měl tu čest potkat se již s nabídkou, která překročila mé očekávání. Pán si mě ohodnotil špatně. měl by jste zájem se u nás zastavit, a udělat si zběžné zaměření a posléze nabídku. Jsme z Říčan u Brna. Děkuji za zprávu. Ing. Petr Bauer, pbauer@fides.cz

isvor - POCHVALA A DOTAZ

Dobrý den přeji.Vaše práce je úžasná,já chci vaše modré makovice.Prosím o svělení , jak veliké děláte, cena a doba výroby či objednávky.
Děkuji MUDr.Ivana Švorčíková 777837838
ivana.svorcikova@seznam.cz

Peggy100 - Mrkněte

Ahoj, máte se? Teď se šíří po netu a mezi lidma novinka z oblasti online výdělků, vhodná pro lidi, co jsou doma... Pro mě to je skvělá možnost výdělku a fakt mě to nadchlo. Milionářka přes noc se ze mě sice nestala, ale i tak toho využívám na maximum. Je to z návodu Nadhled.Web2001.cz

Pavel - Růže

Dobrý den, velmi se mi líbí vaše kované růže. Měl bych zájem o jednu růži s listy, spíše černá barva než měděná. Prosím zajímá mě cena a zda-li by se dalo zboží odeslat poštou, platba předem na účet nebo na dobírku, na vašem zvážení. A taky prosím jak dlouho by trvala výroba. Děkuji Za informace.

Marek - Super nápady

Perfektní práce!!! Jste talent od boha, je to opravdu dotažené k dokonalosti.

Pavel Valášek - odpověď

Dobrý den, ano osvětlení sklepa je možno vyrobit na zakázku buď podle Vašeho návrhu, nebo podle mého návrhu po konzultaci s Vámi jako to dělám většinou.
S pozdravem Pavel Valášek

Jana Kutláková - Pochvala a dotaz

Dobrý den, sháním osvětlení vinného sklepa, proto jsem zabrousila na Vaše stránky. Nádherná práce - ruce na dřevě!!!!!!!!!!!!!! Děláte osvětlení podle návrhu poptávajícího ?
Děkui. Kutláková

Michal Preisler - Pozdrav

Vím o tobě, že seš chlápek s nevšedním talentem! Fotky na těchto stránkách to jenom dokazují a řekl bych, že je moc dobře, že ses pustil do vlastní tvorby. Držím ti palce a jen tak dál!
Ahoj Michal

Tomas Gebel - Senzace...

Pane Valasek prosel jsem uz mnoha strankami s umeleckymi kovari ,ale ta Vase patri k nejlepsim...Nejen co se po strance designu web stranek tyce....Hlavne Vase prace mne okouzlila mnoha napady a DETAILY!!!! Skvela prace jsem rad i kdyz ziji v zahranici...ze Ceske zlate ruce nevymrely...